ورود
ثبت


 • 09036979148
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تاریخچه جواهرات و سنگها

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

تاریخچه استفاده از سنگ ها:

تاریخچه استفاده از سنگ ها به دوران بسیار دور باز میگردد. در تاریخ نقل شده است که پادشاهان و حکیمان همواره از سنگ ها و کریستال ها در زندگی روزمره خود استفاده میکردند، مانند تاج پادشاهان، انگشتری، بازوبند ها و... . این مسئله ماننده یک امر جدایی ناپذیر از شاهان و حاکمان بوده. این خود نشان دهنده این است که انسان های بزرگ از خواص سنگ ها همیشه آگاه بوده اند. تاج پادشاهان همیشه در خود انواع گوهر و سنگ را جای داده بوده. آنان بر این عقیده بوده اند که هریک از آن گوهر ها و سنگ های زینتی برای یک منظور پادشاه را کمک میکند.

در کتب قدیمی مربوط به چین، هند، ایران و اروپا نیز نویسنده های بسیاری در مورد انرژی سنگ ها و تاثیرات آن ها برروی ما نوشته های بسیاری از خود به جا گذاشته اند. تقریبا تمامی مردمان بر این عقیده بوده اند که هر سنگ و ماده انرژی و روح خاص خود را دارد. که اگر با آگاهی از آن استفاده شود میتواند انسان را در رسیدن به کامیابی و موفقیت یاری رساند.

تاریخ همیشه شاهد بزرگانی بوده که در زندگی خود بیشترین خدمت را مردم رسانده اند، تمایی این شاهان و بزرگان در روایات نقل شده دارنده یک نوع جواهر خاص بوده اند، برای مثال سلیمان انگشتری داشته با ذکری خاص برروی آن که همیشه همراه ایشان بوده. و یا پادشاهان روم باستان از بازوبند ها با جواهری خاص کارشده در آن در جنگ ها استفاده میکردند و پادشاهان نیز همیشه تاج و جواهرات خاص خود را در لباس خود به همراه داشته اند.


 

خواص و تاثیرات جواهرات

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

خواص و تاثیرات سنگ های زینتی:

هر جسم و ماده دارای روح و انرژی خاص خود است، شاید بعضا کسانی بگویند که چیزی به نام روح وجود ندارد. اما شخصی که به مقدار کافی از علم طبیعت و ماده میداند به این موضوع کاملا استوار است. سنگ ها جزوی است کره خاکی هستند که از نظر قدمت به پیش از پیدایش انسان برمیگردند. تمامی سنگ ها طی فرایند های فیزیکی و شیمایی طی سالیان دراز در کره زمین شکل گرفته اند. از آن گذشته تاثیرات سنگ ها برروی انسان توسط هزاران دانشمند از ابتدای تاریخ تا کنون اثبات شده.

سنگ ها و جواهرات هر کدام دارای خواص طبی، سحری و مغناطیسی هستند. دانشمندان چینی، هندی، اروپایی و ایرانی و اعراب همه بر این موضوع هم عقیده بوده اند که استفاده از جواهرات و سنگ های خاص به آنها برکت و شانس هدیه میدهد. خلاف این مضوع نیز در تاریخ ثبت شده که الماس خاصی به نام Hop Diamond برای صاحبان خود بلا و فاجعه به همراه داشته است.

در کره زمین سه نوع سنگ وجود دارد، 1 – سنگ های قیمتی 2- سنگهای نیمه قیمتی 3- سنگهای معمولی.

دسته اول و دوم علاوه بر کمیاب بودنشان و ظاهر زیبایشان که دلیلی برقیمت و ارزش آنهاست، دارای خواص خاصی نیز هستند. دسته سوم که سنگ های عادی هستند که وفور در زمین یافت میشوند.

زمانی که میگوییم هر سنگ انرژی خاصی دارد به این موضوع اشاره داریم که هر جسم و ماده حتی راکد و ثابت در داخل مولوکول های آن انرژی وجود دارد که همه و همه در یک نوسان خنثی در حال نوسان هستند. برای مثال یک ماده به ظاهر ثابت میتواند امواج رادیو اکتیو تکثیر کند که انسان را به مرگ میکشاند. و خلاف این موضوع سنگی میتواند انرژی الکترومغناطیسی خاصی به انسان وارد کند که باعث درمان و سلامت روان او شود. این مسئله توسط علم به اثبات رسیده و نقضی در این موضوع نمیباشد.


سنگ زمرد Emerald

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

سنگ زمرد Emerald:

 

نوع و درجه: زُمُرُّد گونه‌ای بریل و از سنگ‌های گران‌بها است.

رنگ و ظاهر: بنفش ارغوانی

فرمول شیمیایی: Be3Al2(SiO3)6

ماه مخصوص: جوزا

سیاره: عطارد

درجه سختی: سختی زمرد ۸–۷٫۵ می‌باشد.

خواص و ویژگی ها:

 زُمُرُّد گونه‌ای بریل و دارای چمک بلورین و بسیار زیباست و به رنگ‌های سبز، سبز مایل به سیاه، سبز مایل به سفید، سبز مایل به زرد نیز یافت می‌شود. زیبایی رنگ زمرد مربوط به کرم و وانادیوم درون آن است.

زمرد معمولاً دارای ناخالصی می‌باشد که برای تشخیص زمرد طبیعی از مصنوعی بسیار مفید است.

زمرد طبعی سرد و خشک دارد. از زمان‌های دور به عنوان سنگی درمانی به کار می‌رفته‌است و خاصیت ماورائی فراوانی دارد و نیز زمرد جزء پنج سنگ مذهبی است که استفاده این سنگ را امامان نیز توصیه کرده‌اند.

باستانیان عقیده داشتند این گوهر برای صاحب خود پاکدامنی و نجابت به ارمغان آورده، او را از ارواح شیطانی مصون می‌دارد. در یونان باستان، زمرد بسیار مورد احترام بود ولی در روم کمتر مورد توجه قرار می‌گرفت و به ندرت کاربرد پیدا می‌کرد. در تورات زمرد یکی از سنگ‌های زیربنای شهر بیت‌المقدس معرفی شده، بدین جهت نزد قوم بنی اسرائیل ارج و قرب خاصی دارد. باید توجه داشت که در گذشته‌های دور، گوهرهای اصل بیش از آنکه به عنوان زیور استعمال شوند، جنبه دارویی داشتند و پزشکان، خوردن یا تنقیه پودر و جوشانده آن‌ها را تجویز می‌کردند. به ویژه برای زمرد خاصیت دارویی و شفابخشی بیش از گوهرهای دیگر قابل بودند مثلاً جوشانده زمرد را برای علاج سرطان یا برای علاج صرع و همچنین درمان اسهال خونی تجویز می‌کردند. پزشکان یونانی دود زمرد پودر شده و سوزانده را به باور خود برای درمان مارگزیدگی، سرماخوردگی و تنگی نفس استفاده می‌کردند. پیش از آن که عینک و ذره بین ساخت شود به منظور مطالعه و رویت اشیای ریز از یک زمرد تراش خورده استفاده می‌کردند و به آن سنگ مطالعه می‌گفتند. در برخی فرهنگها زمرد هدیه مرسوم پنجاه و پنجمین سالگرد ازدواج به‌شمار می‌رود. همچنین در برخی دیگر از فرهنگهای بشری زمرد به عنوان گوهر بیست و سی و پنجمین سالگرد ازدواج استفاده می‌شود. زمرد سنگ زادگان ماه مه (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد) در نظر گرفته می‌شود.


خواص و ویژگی های سنگ عقیق

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

عقیق یکی از سنگهای نیمه قیمتی است که به دلیل روایات زیادی که در مورد فضیلت استفاده از آن در اسلام ذکر شده است، در کشورهای اسلامی طرفداران زیادی دارد. سنگ عقیق با برطرف کردن انرژی های منفی اطراف خود خیر، برکت و خوش اقبالی را برای صاحب خود به همراه می آورد. از سنگ عقیق در طب سنتی نیز برای درمان بیماری‌ها استفاده میشده است و متخصصان طب سنتی معتقدند این سنگ باعث تقویت باروری، تقویت چشم، معده و قلب میشود. برای آشنایی بیشتر با خواص درمانی سنگ عقیق با ستاره همراه شوید.

خواص درمانی سنگ عقیق

 • در طب سنتی از سنگ عقیق برای درمان خفقان، امراض سوداوی و خونریزی استفاده میشود.
 • سنگ عقیق برای خونریزی لثه بسیار مفید است و دندانها را محکم میسازد.
 • عقیق برای جلوگیری از خونریزی‌های شدید، به ویژه برای زنان، بسیار فایده دارد.
 • تقویت قدرت بینایی و برطرف نمودن ناراحتی های چشم از خواص درمانی سنگ عقیق است به این منظور استفاده از سرمه عقیق در چشمها توصیه میشود.
 • همراه داشتن سنگ عقیق برای افراد با مزاج آتشی و صفراوی مفید است.
 • درمان بيماري‌هاي کمر درد، پا درد، استخوان درد و همچنين دردهاي ماهيچه‌اي از خواص درمانی سنگ عقیق است.
 • استفاده از سنگ عقیق برای تقویت باروری و نیروی تولید مثل موثر است.
 • سنگ عقیق برای تقویت ریه‌ها ، معده‌، کبد و مغز مفید است و محرک خوبی برای تقویت و عملکرد صحیح دستگاه گوارش میباشد.

  در طب سنتی از سنگ عقیق برای درمان وتسکین درد و گرفتگی‌های عضلانی و درد پشت استفاده میشود.

   

خواص درمانی سنگ عقیق از دیدگاه معنوی

 • همراه داشتن سنگ عقیق باعث دور شدن غم و غصه میشود و برکت به همراه می آورد.
 • سنگ عقیق انرژی‌های منفی را از محیط دور میکند و سبب پاکسازی هاله‌ای از انرژی‌های منفی در اطراف خود می‌شود.
 • محافظت از چشم زخم و به وجود آوردن اقبال و خوش شانسی برای صاحب عقیق از خواص این سنگ زیبا است.
 • در انرژی درمانی استفاده از سنگ عقیق در چاکراهای ویژه باعث می شود که سطح بیشتری از انرژی مفید و طبیعی سنگ وارد بدن شده و اگر سنگ در چاکرای مربوطه قرار گیرد، تأثیر و کارایی مطلوب تر و مشهودتری خواهد داشت. سنگ عقیق به خوبی بیانگر نیروی تقویت کننده چاکراهای اول (چاکرای ریشه)، دوم (چاکرای خاجی) و سوم (چاکرای شبکه خورشیدی) است.

خواص عقیق در روایات

 

در فرهنگ اسلامی به همراه داشتن سنگ عقیق توصیه موکد شده است و روایتهای زیادی در خصوص ارجحیت سنگ عقیق نسبت به سنگهای دیگر به‌ویژه در مورد آوردن خوش شانسی، برکت و فواید مالی برای دارنده آن نقل شده است.

در روایتی از قول حضرت فاطمه زهرا(ع) از پیامبر خدا(ع) آمده است: کسى که انگشتر عقیق به دست کند، همیشه خیر می بیند.

 

از امام صادق علیه السلام نقل شده است: هیچ دستی که برای دعا به سوی خدا بالا می رود، محبوب‏ تر از دستی که در آن انگشتر عقیق باشد؛ نیست.

 

همچنین آن حضرت در جایی دیگر فرمودند:  انگشتر عقیق در دست کنید که مبارک است و صاحب آن عاقبتش به خیر و نیکی باشد. انگشتر عقیق باعث ایمنی در سفر است .هر که  عقیق در دست داشته باشد پریشان نشود و عاقبت کارش البته نیکو باشد.

 

 

سنگ شناسی عقیق

 

سنگ عقیق در میان جواهرات درجه د.م سنگی مشهور است. در نکیب آن سلیس و کوارتز و سایر ترکیبات شیمیایی وجود دارد. عقیق تنوع زیادی در رنگ دارد و معمولا در رنگهای خاکی، زرد، سفید، سرخ و سیاه دیده میشود. 

درجه سختی و استحکام عقیق 7 است. ویژگی عقیق ریزدانه بودن آن و روشنی رنگش است. همچنین عقیق اصل نیمه شفاف، مات و دارای جلای شیشه‌ای است. بهترین عقیق‌های موجود، به عقیق یمنی (سرخ) معروف است که ذرات فراوان میکا باعث براق شدن آن می شود و بسیار زیبا و دیدنی است

جالب است بدانید در بازارهای امروزی، برای اینکه رنگ عقیق زیباتر شود آن را رنگ می کنند و بعضی عقیق های موجود در بازار دارای رنگ مصنوعی هستند. اگر خواستید رنگ واقعی عقیق را بدانید میتوانید آن را یک شب در اسید رقیق قرار دهید. همچنین عقیق‌ها به‌دلیل ساختار لایه‌ای و شکل آنها در دسته بندی‌های مختلفی قرار میگیرند.

نگهداری از سنگ عقیق ساده است. کافیست یک بار در هفته در آب جاری تخلیه و به مدت یک تا دو ساعت در نور خورشید شارژ شود.

 


سنگ عقیق Agate:

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

عقیق Agate

 

نوع و درجه: از خانواده در کوهی و سنگ درجه دو میباشد.

رنگ و ظاهر: بنفش ارغوانی

فرمول شیمیایی: SiO۲  - Al، Fe، Mg، Ca، Ni، Cr

ماه مخصوص: حمل

سیاره: مشتری

درجه سختی:

خواص و ویژگی ها:

عقیق یا آگات از سنگ های نیمه قیمتی و جزو کانی هایی است که از چند عنصر شیمیایی تشکیل شده است. عقیق سنگی سیلیسی و نوعی از در کوهی است. عقیق به رنگ های سفید تا خاکستری تیره و سیاه، زرد تا قرمز، سبز و آبی روشن است و در میان جواهرات درجه دوم سنگی مشهور است. در فرهنگ فارسی معین آمده است: عقیق در نتیجه جریانهای آب در سنگهای سیلیسی یا سنگهای سیلیکات دار و یا در نتیجه برخاستن گازهای اسید از درون زمین ایجاد می شود و در خلال سنگهای دیگر بوجود می آید. مخصوصاً در بین سنگهای آذرین سطحی که ساختمان سماکی دارد

 • عقیق سلیمانی: عقیق سلیمانی یا سنگ باباقوری یا خلنگ نوع رگه دار سنگ یمانی (chalcedony) است. سنگ یمانی خود گونه ای از در کوهی (کوارتز) است.

رنگ رگه های عقیق سلیمانی سفید و سیاه است. به آن گونه که رگه های رنگی اش به جای سیاه، طیف هایی از قرمز هستند عقیق یمانی (Sardonyx) می گویند. عقیق یمانی را معمولاً به صورت گنبدی یا به صورت تیله می تراشند. برخی از عقیق های سلیمانی طبیعی هستند ولی بسیار از آن ها را با رنگ کردن و لکه دار کردن عقیق تولید می کنند.

 • عقیق سرخ؛ عقیق احمر. نوعی عقیق که دارای رنگ سرخ آتشی است و در جواهرسازی مصرف می شود.
 • عقیق سیاه؛ عقیق اسود. نوعی سنگ آذرین شیشه ای شکل تیره از دسته سنگهای آتشفشانی قلیایی که شبیه شیشه های سیاه یا سبز (مثل شیشه ته بطری های شکسته) می باشد، به همین جهت به آن شیشه آتشفشانی نیز گویند. این سنگ چون دارای سختی و برندگی بالنسبه جالب است انسانهای نخستین وسایل دفاعی خود را (از قبیل سرنیزه و کارد و سوزن و غیره) از این سنگ می ساخته اند. ساختمان این سنگ در زیر میکروسکپ اغلب به صورت توده های بی شکل است و ندرةً دارای بلورهای فلدسپات می باشد. حجرالمینا، عقیق اسود، البسیدین، شیشه آتشفشانی و شیشه معدنی.[۹]
 • عقیق رُطَبی؛ عقیقی است سرخ تیره و خطوطی سفید و نازک در آن هست.
 • عقیق چشم بلبلی؛ نوعی عقیق شجری است که دارای دوایر متحدالمرکز کوچکتری است. زمینه این کانی به رنگ صورتی کم رنگ است.
 • عقیق دلربا؛ نوعی عقیق براق با جلوه ای زیاد.

روش های تشخیص سنگ عقیق اصلی:

 1. انگشتر عقیق را با آتش نمی توان سوزاند.
 2. سنگ عقیق روی شیشه خط می اندازد.
 3. انگشتر این سنگ در مقابل نور اشکالی همچون حباب یا کندوی زنبور از خود نشان می دهد.
 4. شی نوک تیز روی آن اثری ندارد و ردی نمی اندازد.

 

 روش نگهداری: 

 

این سنگ ها به‌دلیل بافت کوارتزی خود به اندازه سنگ‌ فیروزه و دیگر سنگ ها حساس نیست یعنی موقع شست‌ وشوی ظرف یا استحمام می‌تواند همراه شما باشد ولی بهتر است این سنگ را کمتر در معرض مواد شوینده قرار بدهیم . برای شارژ و تقویت خواص سنگ هم کافی است آن را ۲ ساعت در آب زلال قرار دهید و بعد به اندازه ۳ دقیقه و نه بیشتر زیرتابش مستقیم نور آفتاب بگذارید .


صفحه1 از4

نظرات خریداران

ارسال رایگان کرم

جستجو در وبسایت

کاربران و مهمانان آنلاین

ما 48 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

© 1391-1398 تمامی حقوق برای فروشگاه جمراک محفوظ است.

جستجو در سایت

**RAbdollahi** به تازگی در وب سایت ثبت نام کرده است. شما هم در وب سایت عضو شوید با کلیک برروی کلید ثبت در بالای وب سایت.Motahare noraee از nearby city خرید خود را کامل و پرداخت کرد **[کرم سفید کننده گیاهی پوست صورت لوتوس پلاس](/shop/کرم-سفید-کننده-گیاهی-پوست-صورت-لوتوس-دایمی-detail)**Motahare noraee از nearby city خرید خود را کامل و پرداخت کرد **[کرم سفید کننده گیاهی پوست صورت لوتوس پلاس](/shop/کرم-سفید-کننده-گیاهی-پوست-صورت-لوتوس-دایمی-detail)**Motahare noraee از nearby city خرید خود را کامل و پرداخت کرد **[کرم سفید کننده گیاهی پوست صورت لوتوس پلاس](/shop/کرم-سفید-کننده-گیاهی-پوست-صورت-لوتوس-دایمی-detail)**ebi از nearby city خرید خود را کامل و پرداخت کرد **[کرم سفید کننده گیاهی پوست صورت لوتوس پلاس](/shop/کرم-سفید-کننده-گیاهی-پوست-صورت-لوتوس-دایمی-detail)**ebi از nearby city خرید خود را کامل و پرداخت کرد **[کرم سفید کننده گیاهی پوست صورت لوتوس پلاس](/shop/کرم-سفید-کننده-گیاهی-پوست-صورت-لوتوس-دایمی-detail)**ebi از nearby city خرید خود را کامل و پرداخت کرد **[کرم سفید کننده گیاهی پوست صورت لوتوس پلاس](/shop/کرم-سفید-کننده-گیاهی-پوست-صورت-لوتوس-دایمی-detail)**ebi از nearby city خرید خود را کامل و پرداخت کرد **[کرم سفید کننده گیاهی پوست صورت لوتوس پلاس](/shop/کرم-سفید-کننده-گیاهی-پوست-صورت-لوتوس-دایمی-detail)****ebi** به تازگی در وب سایت ثبت نام کرده است. شما هم در وب سایت عضو شوید با کلیک برروی کلید ثبت در بالای وب سایت.Someone از nearby city خرید خود را کامل و پرداخت کرد **[کرم سفید کننده گیاهی پوست صورت لوتوس پلاس](/shop/کرم-سفید-کننده-گیاهی-پوست-صورت-لوتوس-دایمی-detail)****Iirak** به تازگی در وب سایت ثبت نام کرده است. شما هم در وب سایت عضو شوید با کلیک برروی کلید ثبت در بالای وب سایت.Pejman از nearby city خرید خود را کامل و پرداخت کرد **[کرم سفید کننده گیاهی پوست صورت لوتوس پلاس](/shop/کرم-سفید-کننده-گیاهی-پوست-صورت-لوتوس-دایمی-detail)****Pejman** به تازگی در وب سایت ثبت نام کرده است. شما هم در وب سایت عضو شوید با کلیک برروی کلید ثبت در بالای وب سایت.Someone از nearby city خرید خود را کامل و پرداخت کرد **[کرم سفید کننده گیاهی پوست صورت لوتوس پلاس](/shop/کرم-سفید-کننده-گیاهی-پوست-صورت-لوتوس-دایمی-detail)****Mmmm** به تازگی در وب سایت ثبت نام کرده است. شما هم در وب سایت عضو شوید با کلیک برروی کلید ثبت در بالای وب سایت.رفیعی از nearby city خرید خود را کامل و پرداخت کرد **[کرم سفید کننده گیاهی پوست صورت لوتوس پلاس](/shop/کرم-سفید-کننده-گیاهی-پوست-صورت-لوتوس-دایمی-detail)**رفیعی از nearby city خرید خود را کامل و پرداخت کرد **[کرم سفید کننده گیاهی پوست صورت لوتوس پلاس](/shop/کرم-سفید-کننده-گیاهی-پوست-صورت-لوتوس-دایمی-detail)**رفیعی از nearby city خرید خود را کامل و پرداخت کرد **[کرم سفید کننده گیاهی پوست صورت لوتوس پلاس](/shop/کرم-سفید-کننده-گیاهی-پوست-صورت-لوتوس-دایمی-detail)**رفیعی از nearby city خرید خود را کامل و پرداخت کرد **[کرم سفید کننده گیاهی پوست صورت لوتوس پلاس](/shop/کرم-سفید-کننده-گیاهی-پوست-صورت-لوتوس-دایمی-detail)****رفیعی** به تازگی در وب سایت ثبت نام کرده است. شما هم در وب سایت عضو شوید با کلیک برروی کلید ثبت در بالای وب سایت.